STOP EN SK Mapa stránok
Miroslav Saniga
Úvod  ›  Publikačná činnosť – Knihy

Publikačná činnosť – Knihy


<<   1 ... 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8   >>

Rozprávky o sirôtočke sýkorôčke Dorôčke

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2007
Strán: 138
ISBN: 978-80-969706-3-6
Rozprávková knižka adresovaná žiakom, ktorý sa zoznamujú s prírodou. Malá sirôtka sýkorôčka Dorôčka spoznáva svet lesa a spolu s ňou na potulkách jeho zátišiami sa do tajov života prírody zasvätí aj detský čitateľ. Rozprávky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

Nezabudnuteľné zážitky s rysmi

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2007
Strán: 66
ISBN: 978-80-969706-4-3
Knižné dielko približujúce život vzácnej a tajuplnej šelmy – rysa ostrovida formou zaujímavých príhod, ktoré s týmto zvieraťom zažil autor počas potuliek horami stredného Slovenska. Poviedky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

Rozprávky z Konvalinkového údolia

Vydavateľ: Bratislava: Epos
Rok: 2004
Strán: 73
ISBN: 80-89191-06-1
Rozprávky z prírodného prostredia určené predškolákom o tom, že aj v zátišiach lúk, lesov a hôr víťazí dobro nad zlom, ako to býva vždy v každej rozprávke. Rozprávky sú sprevádzané perokresbami Ľubice Kučerovej.

Rozprávky spod Čierneho kameňa

Vydavateľ: Bratislava: Epos
Rok: 2004
Strán: 174
ISBN: 80-88977-94-0
Knižný počin určený najmenšiemu čitateľovi približuje život v zátišiach prírody formou rozprávok. V rozprávkach sa rastlinky a zvieratká rozprávajú medzi sebou a rozpovedajú si navzájom svoje „životopisy“. Detský čitateľ sa takouto pútavou formou dozvie mnohé pozoruhodnosti zo života našich prírodnín. Rozprávky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

Rozprávky prababičky prírody

Vydavateľ: Bratislava: Epos
Rok: 2003
Strán: 164
ISBN: 80-88977-84-3
Knižný počin určený najmenšiemu čitateľovi približuje život v zátišiach prírody formou rozprávok. V rozprávkach sa rastlinky a zvieratká rozprávajú medzi sebou a rozpovedajú si navzájom svoje „životopisy“. Detský čitateľ sa takouto pútavou formou dozvie mnohé pozoruhodnosti zo života našich prírodnín. Rozprávky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

Po lesných zátišiach s Paľkom

Vydavateľ: Trnava: Spolok svätého Vojtecha
Rok: 2000
Strán: 141
ISBN: 80-7162-314-8
Kniha adresovaná detskému čitateľovi je voľným pokračovaním príbehov, ktoré na svojich potulkách zátišiami Veľkej Fatry zažívajú dvaja nerozluční kamaráti – horár ujo Jano a malý Paľko. Ujo Jano odovzdáva svojmu malému kamarátovi všetky poznatky nadobudnuté počas mnohých rokov strávených v doline Teplô, v lone veľkofatranskej prírody, kde sa odohrávajú všetky príbehy tejto knižky. Poviedky sú sprevádzané vlastnými ilustráciami autora.

Rok v prírode s Paľkom

Vydavateľ: Trnava: Spolok svätého Vojtecha
Rok: 1998
Strán: 135
ISBN: 80-7162-231-1
Knižný počin pre najmenších čitateľov pozostáva z poviedok, v ktorých zanietený popularizátor prírody formou príbehov, ktoré zažili dvaja nerozluční kamaráti - horár ujo Jano a malý Paľko na potulkách horskými, lesnými a lúčnymi zátišiami, približuje zrelému detskému čitateľovi život našej prírody v ročnom kolobehu života. Ujo Jano odovzdáva svojmu malému kamarátovi všetky poznatky nadobudnuté počas mnohých rokov strávených v doline Teplô, v lone veľkofatranskej prírody, kde sa odohrávajú všetky príbehy tejto knižky („V lese na Nový rok“, „Mrazivá mesačná noc v zátišiach Smrekovice“, „Vlčia rodinka spod Rakytova“, „Októbrové zásnuby jeleňov“, „Vianočné pozdravy“...) Snahou zanieteného milovníka a ochrancu prírody je „zaočkovať“ malých čitateľov už od útleho veku láskou k prírode a jej obyvateľom. Knižný počin pre deti od milovníka prírody je určený „pokročilému“ detskému čitateľovi, ktorý už prírodu trocha pozná, ale k uspokojujúcim vedomostiam mu chýbajú doplňujúce informácie, napríklad, aká atmosféra panuje na rujovisku počas svadobných chvíľ jeleňov, ako to vyzerá vo vlčom brlohu, či zaujímavé čriepky zo „životopisov“ vzácnych a ohrozených živočíchov. Poviedky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

Rozjímanie s hlucháňmi

Vydavateľ: Bratislava: Perfekt
Rok: 1998
Strán: 194
ISBN: 80-8046-107-4
Knižný počin je rozšíreným vydaním knihy „Hlucháne – moja láska“. Autor v nej formou poviedok približuje život hlucháňa v ročnom kolobehu života. Poviedky sú sprevádzané vlastnými ilustráciami autora.

Hlucháne – moja láska

Vydavateľ: Bratislava: PaRPRESS
Rok: 1997
Strán: 91
ISBN: 80-88789-19-2
V knihe sú autorove poviedky, v ktorých spracoval príbehy so stretnutí s hlucháňmi, ktoré zažil za obdobie od detstva do dospelosti. Čitateľ sa dozvie formou príhod mnoho zaujímavých javov zo života tohto opereného pamätníka doby ľadovej. Poviedky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

Poviedky tetušky Jedličky

Vydavateľ: Banská Bystrica: Vidas
Rok: 1996
Strán: 236
ISBN: 80-85306-15-8
Kniha určená pre najmenších čitateľov pozostáva z poviedok, v ktorých autor formou príbehov, ktoré zažili dvaja nerozluční kamaráti - horár ujo Paľo a malý Janko na potulkách horskými, lesnými a lúčnymi zákutiami, približuje zrelému detskému čitateľovi život prírody v ročnom kolobehu života. Ujo Paľo odovzdáva svojmu malému kamarátovi všetky poznatky nadobudnuté počas mnohých rokov strávených v doline Teplô, v lone veľkofatranskej prírody, kde sa odohrávajú všetky príbehy tejto knižky („Ráno na bojisku s operenými rivalmi“, „Na brieždení“, „Na súmraku“, „Za operenými motýľmi“, „Na jeleních pytačkách“, „V najväčšej komornej sieni“, „Za polnočným prepeličím volaním“...).
Snahou autora je „zaočkovať“ malých čitateľov už od útleho veku láskou k prírode a jej obyvateľom. Kniha je určená „pokročilému“ detskému čitateľovi, ktorý už prírodu trocha pozná, ale k uspokojujúcim vedomostiam mu chýbajú doplňujúce informácie, napríklad, aká atmosféra panuje na tokanisku počas svadobných chvíľ tetrovov hlucháňov, ako to vyzerá v medveďom brlohu, či zaujímavé čriepky zo „životopisov“ vzácnych a ohrozených živočíchov. Poviedky sú sprevádzané autorovými perokresbami.

<<   1 ... 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8   >>