STOP EN SK Mapa stránok
Miroslav Saniga
Úvod  ›  Publikačná činnosť – Knihy

Publikačná činnosť – Knihy


<<   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 ... 8   >>

Príroda ohlasuje Božiu slávu – Myšlienky z Božej knihy prírody

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2015
Strán: 160
ISBN: 978-80-972038-0-1
Viac by nám malo záležať na kladnom imidži našich duší, ako pútať na seba pozornosť dokonale upravenými zovňajškami, ktoré tak radi vystavujeme na obdiv okoliu, obzvlášť na mimoriadne exponovaných miestach.

Všetko „naj...“ o našich vtákoch

Vydavateľ: Perfekt, Bratislava
Rok: 2015
Strán: 271
ISBN: 978-80-8046-732-6
Knižka pojednáva o najrozmanitejších "naj..." o vtákoch Slovenska. Čitateľ sa v nej dozvie napríklad, ktorý vták u nás je najväčší i najmenší, ktorý je najrýchleší, najkrajší, najspevavší, ktorý najvyššie vyletí, potomí sa do najhlbšej hĺbky vody...

Príroda - čo o nej (ne)vieš?

Vydavateľ: Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rok: 2015
Strán: 120
ISBN: 978-80-8115-205-4
V knihe nájde mladý čitateľ viacero zaujímavostí zo života našej prírody.

Životopisy prírodnín v riekankách

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2015
Strán: 72
ISBN: 978-80-971999-9-9
Detský čitateľ, ktorému je tento knižný počin adresovaný, nájde v jeho útrobách čriepky zo života našich kvietkov, stromov, chrobáčikov, motýľov, vtáčikov, cicavcov. V riekankách sa dozvie odpovede na otázky typu: prečo má žlna zelená dlhý jazyk, za akým účelom predvádza murárik červenokrídly na skalnej stene pantomimické predstavenie alebo či sa vlka dravého treba naozaj báť... Zvedavé deti sa tu okrem iného dočítajú aj o tom, že hlucháň hôrny nie je hluchý, že mravec hôrny je veru poriadny silák, že keď svit mesiačka lesy zalieva, vtedy slávik obyčajný prekrásne spieva, že krutohlav hnedý je svetoznáma vtáčia filmárska superhviezda, že kamzík vrchovský má kopýtka sťa značkové turistické vibramky, že vrabce domové vzorne v družnosti spolunažívajú a všetci do jedného spolu dobre vychádzajú...
Knižočka môže poslúžiť učiteľkám v materských školách a v nižších ročníkoch základných škôl ako teoretická pomôcka pri zasievaní lásky k prírode a jej obyvateľom a formovaní ekologického cítenia a povedomia malých predškolákov a školákov.

Príroda – z každého rožka troška

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2015
Strán: 88
ISBN: 978-80-971957-3-1
Milovníci operencov, chcete vedieť, čo je to „páperový chumáčik s dlhočizným chvostíkom“, či „ultraľahká operená helikoptérka“ alebo „operenec s anjelským rúchom vyzdobeným rubínovými drahokamami“, potom ste na tej správnej knižnej adrese. Snívate svoj nesplniteľný sen o vzácnej príležitosti môcť tak zavítať ako pozvaní hostia včasráno do hľadiska na horskú lúku a pozrieť si fascinujúci májový bál tetrovov hoľniakov, či o vskutku nadprirodzených zážitkoch, akými sú napríklad môcť tak byť v rozprávkovokrásnej skalnej rezidencii vítanými účastníkmi vstávania murárika červenokrídleho, ktorého pošteklením prvými lúčmi nežne zobúdza slniečko zaliate ranným rumelkovým rumencom alebo môcť sa tak ocitnúť v role vďačných spolupútnikov aspoň na kratučkej etape stokilometrovej púte po antarktickom tyrkysovomodrom ľade v procesii krotkých tučniakov cisárskych, potom si nemusíte brať dovolenku a podstupovať namáhavú vysokohorskú túru s lezením cez skalné brány, komíny a previsy či nebodaj časovo i finančne náročnú polárnu expedíciu. Tieto, ako aj iné podobne neskromné želania, milí priatelia prírody, vám splní tento populárno-vedecký knižný počin, ak sa, pravda, s radosťou pustíte do čítania jeho riadkov, ktoré vás samovoľne vtiahne do dojímavých dejov neobyčajne pútavých príbehov.

Podnikanie v súlade s prírodou - Ako sa učiť podnikať od manažérky prírody…

Vydavateľ: Alfa a Omega
Rok: 2015
Strán: 50
ISBN: 978-80-971266-7-4
„Miliardy rokov trvajúca evolúcia života na Zemi, uskutočňujúca sa výlučne v réžii samotnej prírody, je dostatočným dôkazom o jej neuveriteľných schopnostiach a nenahraditeľnosti pri riadení svojich systémov. Príroda sama vo svojom evolučnom vývoji sa osvedčila ako najlepšia režisérka, scenáristka i manažérka svojich ekosystémov a z tejto výsostnej pozície by ju nemalo násilím vytláčať nijaké z jej stvorení. Aj človek, hoci je nositeľom najvyššie organizovanej hmoty na planéte Zem, by sa mal ako každý jeden z mnohomiliónového súboru živočíšnych a rastlinných aktérov na zemeguli podriadiť režisérke prírode a konať výlučne podľa ňou napísaného scenára... “

Strašidelné čítanie o prírodninách

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2015
Strán: 48
ISBN: 978-80-971905-5-2
Strašidelné príhody s úsmevným koncom, ktoré pobavia malých aj starších čitateľov.

Úsmevné čítanie o prírodninách

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2014
Strán: 48
ISBN: 978-80-971865-1-7
Veselé príhody, ktoré rozosmejú aj pobavia malých aj starších čitateľov.

Galéria Veľkej Fatry

Vydavateľ: Liptovské Revúce: Miroslav SANIGA
Rok: 2014
Strán: 96
ISBN: 978-80-971787-7-2
Obrázková publikácia o pohorí Veľká Fatra, ktoré je pre autora od detských čias rozprávkovo krásne ako zo sna a v ktorej zátišiach trávi najviac pracovného i voľného času. Autor na fotografiách a v sprievodnom texte približuje túto Miss spomedzi všetkých pohorí sveta. Čitateľ tu nájde zábery prelestných prírodných zátiší, kde rastú vzácne kvetiny a žijú ohrozené živočíchy. Je to publikácia, pri prezeraní ktorej sa človek ocitá akoby v inom, priam nadprirodzenom časopriestore. Fascinujúce zábery živočíchov rovnako nepripadajú ako z reálneho pozemského sveta.

O prírode veselo i vážne

Vydavateľ: Perfekt
Rok: 2014
Strán: 144
ISBN: 978-80-8046-689-3
Živé, vzrušujúce príbehy zo života zvierat i rastlín. Knižka sprevádza mladého čitateľa všetkými ročnými obdobiami od januára do decembra. Je to netradičný, zábavný pohľad na prírodu. V knihe nájdu deti i dospelí skutočné veselé príbehy, pranostiky, rekordy, kalendárium i zaujímavosti z ríše zvierat, vtákov, motýľov i stromov. Ambíciou knižky je priviesť čitateľa k tomu, aby prírodu viac spoznal a chránil ju. Text sprevádzajú fotografie Miroslava Sanigu a vtipné ilustrácie výtvarníka Juraja Martišku.

<<   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 ... 8   >>